OSP Bledzew
Plama oleju na ulicy

Plama oleju na ulicy

Rozlany olej na skrzyżowaniu stanowił zagrożenie.

   Płyny eksploatacyjne na drodze pojawiają się najczęściej w trakcie zdarzeń drogowych takich jak wypadki czy też kolizje.Ale źródłem wycieku może też być i nieszczelana instalacja lub jej uszkodzenie, co zdarza się dość częśto w przypadku maszyn rolniczych. Plama oleju do usunięcia której bledzewscy strażacy zostali zadysponowani przez Powiatowe Stanowisko Kierowania w Międzyrzeczu pochodziła najprawdopodobniej z jakiejś maszyny rolniczej. Do działań o 15.24 wyjechał zastęp w samochodzie SLRt Gaz.

   Po przybyciu standardowo zabezpieczono miejsce zdarzenia i przystąpionio do neutralizacji plamy oleju za pomocą sorbentu. Rozmiary plamy nie były zbyt duże, ale przejeżdżające samochody zdążyły już ją nieco rozjeździć. Zagożeniem była lokalizacja plamy, tuż przed skrzyżowaniem. Hamujący pojazd (ulica bez pierszeństwa przejazdu) mógłby wpaść w poślizg i zupełnie niechcący "wymusić pierszeństwo".

   Po kilkunastu minutach intensywnej pracy strażaków miejsce było już całkowicie bezpieczne dla przechodniów i samochodów. Zameldowano zakończenie działań i zastęp powrócił do remizy.

Dołącz do nas
Google+