OSP Bledzew
Pomoc przedmedyczna mężczyźnie który spadł ze schodów.

Pomoc przedmedyczna mężczyźnie który spadł ze schodów.

Strażaków wezwali mieszkańcy domu.

   Bardzo dużo szczęścia miał pewien mieszkaniec Bledzewa, który schodząc ze schodów, stracił równowagę i spadł z wysokości kilku stopni. Jeden z mieszkańców domu to członek miejscowej jednostki i wiedząc, że kilku kolegów jest właśnie w remizie, natychmiast zadwonił do nich po pomoc. Ci w kilka chwil wyjeżdżali już SLRt Gaz wyposażonego w sprzęt ratownictwa medycznego. Dyżurny na Powiatowym Stanowisku Kierowania w Międzyrzeczu został poinformowany o podjętej akcji. Wcześniej zostało też wezwane pogotowie ratunkowe.

   Po przybyciu na miejsce ratownicy stwierdzili, że leżący pod schodami mężczyzna jest przytomny, ma ranę na głowie i uskarża się na ból kręgosłupa. W pierwszej kolejności założono poszkodowanemu kołnierz ortopedyczny i zaopatrzono ranę. Następnie wykonano badanie w celu ustalenia ewentualnych urazów, których na szczęście nie stwierdzono. Utrzymując mężczyznę w pozycji zastanej i udzielając wsparcia psychicznego oczekiwano na przyjazd zespołu ratowniczego, któremu  przkazano ofiarę wypadku.

   Mężczyzna jak wspomiałem miał wiele szczęścia. Po pierwsze pomoc nadeszła niemal natychmiast, a po drugie obrażenia których doznał okazały się niegroźne. Ratownicy z pogotowia podjęli decyzję o pozostawieniu poszkodowanego w domu, tym bardziej, że on sam nie wyrażał zgody na pobyt w szpitalu. Działania zakończono i zastęp po nieco pół godzinie mógł powrócić do remizy.

Dołącz do nas
Google+