OSP Bledzew
Gminne zawody sportowo - pożarnicze.

Gminne zawody sportowo - pożarnicze.

W gminnych zawodach sportowo - pożarniczych w Bledzewie wzięły udział drużyny złożone ze smerfów, młodzieży, dorosłych oraz z oldbojów.

   Tradycyjnie 1 maja na stadionie sportowym w Bledzewie spotykają się drużyny reprezentujące jednoski Ochotniczych Straży Pożarnych z całej gmniny by rywalizować w zawodach gminnych, będących jednocześnie eliminacjami do zawodów powiatowych. Dodatkowych emocji dostarcza rywalizacja drużynowa o nagrodę 3 000 złotych dla zwycięskiej OSP.

    Do zawodów przystąpiło sześć jednostek z gminy (na osiem istniejących), ale tylko dwie wystawiły drużyny we wszystkich kategoriach wiekowych (OSP Bledzew i OSP Templewo). Rywalizacja składa się z dwóch etapów. Jako pierwsza rozgrywana jest sztafeta pożarnicza (7 x 50 m). Następnie drużyny wykonują ćwiczenie bojowe, a suma czasów obu zadań decyduje o zajętym miejscu.

   Jako pierwsze sztafety biegały drużyny młodzieżowe. Wystartowało po trzy zespoły w kategorii dziewcząt i chłopców. Najszybciej biegały dziewczęta z OSP Templewo, zaś wśród chłopców najlepszy czas uzyskali młodzi strażacy z OSP Bledzew. Więcej emocji wzbudziły starty drużyn kobiecych i męskich. Tutaj sztafeta rozgrywana jest z pokonywaniem przeszkód. Najlepiej wypadły panie z OSP Templewo, a wśród panów druhowie z OSP Bledzew. Poza konkurencją wystartowały dwie drużyny oldbojów (kobiety i mężczyźni) reprezentujące OSP Bledzew.

   Zmagania w ćwiczeniu bojowym rozpoczęły smerfy. Maluchy wykonywały zadanie z wielkim zaangażowaniem, choć przy wydatnej pomocy starszych kolegów (głównie ze względów bezpieczeństwa). Najmłodszy uczestnik zawodów miał niecałe cztery lata, a dla równowagi najstarszy był dobrze po piędziesiątce. Tak więc trzy pokolenia braci strażackiej demonstrowało swoje umiejętności.

   Wykonane przez drużyny młodzieżowe ćwiczenia bojowe nie wpłynęły na zmiany w klasyfikacji. Młodzieżowa drużyna dziewcząt z Templewa uzyskała najlepszy czas bojówki i zajęła pierwsze miejsce w kalsyfikacji końcowej. Podobnie rozegrali zawody chłopcy z OSP Bledzew. Najlepszą bojówką zagwarantowali sobie pierwsze miejsce w końcowej klasyfikacji.

   Rywalizacja drużyn dorosłych okazała się bardziej zacięta. Swoją dominację potwierdzili druhowie z OSP Bledzew, wygrywając bojówkę i wyprzedzili drugą ekipę o prawie 7 sekund, uzyskując czas 45,5 sek. Dało to oczywiście pierwsze miejsce w klasyfikacji końcowej i awans do zawodów powiatowych. Razem z mężczyznami na zawody powiatowe pojadą panie z Bledzewa, choć po sztafecie było to mało prawdopodobne, gdyż zajmowały ostatnie miejsce ze stratą prawie 15 sek. do prowadzących. Jednak dzięki zaangażowaniu i niewątpliwie treningom ćwiczenie bojowe wykonały zdecydowanie najlepiej, wyprzedzając drugą ekipę o prawie 20 sekund. To wystarczyło do zajęcia pierwszego miejsca w kalsyfikacji końcowej zawodów.

   Jako ostatnnie swoje ćwiczenia bojowe wykonywały drużyny oldbojów. Dodatkowym smaczkiem było to, ze startowali na motopompie PO5, a więc tak jak dawniej. Nie czasy uzyskiwane przez drużyny były najważniejsze lecz dobra zabawa, a tej naprawdę nie brakowało. Podsumowując zawody okazały się dla OSP Bledzew bardzo udane. Jako jedyna jednostaka wystawili bledzewscy strażacy 8 drużyn i zwyciężyli w klasyfikacji generalnej zawodów (trzy pierwsze miejsca i jedno trzecie), zdobywając nagrodę 3 000 złotych. 

   Zawody gminne były także okazją do dokonania chrzsztu nowego członka Jednostki Operacyjno Technicznej w Bledzewie. Została nim po odbyciu kursu podstawowego i zdaniu egzaminów druhna Weronika Smolińska, którą po zakończeniu zawodów starsi koledy wrzucili do basenu z wodą. Przed Weroniką prawdziwy chrzest czyli udział w pierwszej akcji. 

   Podsumowanie tak udanych dla bledzewskich strażaków zawodów odbyło się tradycyjnie przy ognisku na terenie remizy OSP Bledzew.

   

Dołącz do nas
Google+