OSP Bledzew
XIX Powiatowe Zawody Sportowo - Pożarnicze

XIX Powiatowe Zawody Sportowo - Pożarnicze

Bardzo udany start drużyn pożarniczych z OSP Bledzew.

   Juz po raz dziewiętnasty spotkały się na zawodach powiatowych najlepsze drużyny pożarnicze z gmin powiatu międzyrzeckiego. Tegoroczne zmagania odbyły się na stadionie miejskim w Skwierzynie, a wzięło w nich udział 12 drużyn (trzy kobiece i dziewięć męskich), w tym dwie drużyny z OSP Bledzew. Drużyna kobieca wywalczyła sobie prawo startu wygrywając zawody gminne, zaś męska drużyna wystąpiła na zawodach zastępując ekipę z OSP Sokola Dąbrowa, która zrezygnowała ze startu. Rywalizacja na szczeblu powiatu była jednocześnie eliminacjami do przyszłorocznych zawodów wojewódzkich (prawo startu otrzymują tylko zwycięscy zawodów).

   Występ kobiecej drużyny pożarniczej to kolejny sukces na szczeblu powiatu. Choć po pierwszej konkurencji, czyli sztafecie pożarniczej, nasze panie nie zajmowały pierwszego miejsca, to w ćwiczeniu bojowym znakutowały konkurentki i wygrały całe zawody, zdobywając prawo startu na zawodach wojewódzkich. Zaprocentowały treningi i doświadczenie. Od kilku lat kobieca drużyna OSP Bledzew jest niepokonana w powiecie i mimo zmian w składzie utrzymuje wysoki poziom.

   Nieco gorzej zaprezentowali się mężczyźni. Zajęli trzecie miejsce w stawce dziewięciu drużyn. Biorąc po uwagę fakt, że o starcie drużyna dowiedziała się dosłownie w przedzień zawodów (nie odbył sie żaden trening), to występ należy ocenić jako sukces. Wszystkim startującym w zawodach gratulujemy wyników i trzymamy kciuki za występ kobiet w zawodach wojewódzkich.

   

Dołącz do nas
Google+