OSP Bledzew
Powiatowe Zawody Sportowo - Pożarnicze

Powiatowe Zawody Sportowo - Pożarnicze

Zawody powiatowe zakończyły się sukcesem druhen i druhów z OSP Bledzew.

Jak co roku we wrześniu odbyły się kolejne powiatowe zawody sportowo - pożarnicze dla drużyn pożarniczych reprezentujących swoje gminy. Tegoroczne zmagania zgromadziły trzy drużyny kobiece i dziewięć drużyn męskich. Nasza jednostka wystawiła zarówno drużynę kobiecą, jak i drużynę męską, a prawo udziału w zawodach powiatowych wywalczyły sobie one wygrywając zawody gminne (1 maja br.). Ochotnicy rywalizowali w trzech konkurencjach: w mustrze, sztafecie 7 x 50 m oraz w ćwiczeniu bojowym. O podziale miejsc decydował łączny wynik z trzech konkurencji.
Rywalizacja w kategorii kobiecej. Zmagały się drużyny z OSP Bledzew, OSP Templewo i OSP Przytoczna. Po raz kolejny bezkonkurencyjne okazały się druhny z Bledzewa. Było to, jeśli nas pamięć nie myli, piąte z kolei zwycięstwo w zawodach powiatowych. Nie ma zatem na nasze dziewczyny mocnych. Dziewczyny startowały w składzie: Wioleta Szramska, Magdalena Kozaczka, Martyna Boryń, Katarzyna Rzepska, Klaudia Kubicz, Paulina Nowacka, Julia Dziembowska, Izabela Nowacka, Dominika Bartkowiak, a pompę obsługiwał Robert Darul. Teraz trzeba przyłożyć się i powalczyć na szczeblu wojewódzkim. Drugie miejsce zajęły panie z Templewa, a trzecie zawodniczki z Przytocznej.
Wśród mężczyzn rywalizacja było o wiele bardziej zacięta. Wystartowało 9 drużyn, a różnice po poszczególnych konkurencjach były minimalne. Ostatecznie z pierwszego miejsca cieszyli się druhowie z OSP Kaława. Drugie miejsce zajęła drużyna męska z OSP Przytoczna, zaś trzecie miejsce przypadło naszej drużynie startującej w składzie: Szymon Zygmunt, Kornel Zgódko, Krzysztof Winnicki, Grzegorz Winnicki, Jakub Ruman, Dariusz Bartkowiak, Eryk Battig oraz Tomasz Gawlik. Mechanikiem był Robert Darul, na co dzień Prezes OSP.
Czy udział w zawodach powiatowych należy uznać za sukces jednostki. Myślimy, że tak. Pierwsze i trzecie miejsce to bardzo dobry wynik. Po za tym wystawiliśmy dwie drużyny (obok nas tylko OSP Przytoczna), co nie jest sprawą prostą. Tak trzymać i gratulując życzymy podobnych sukcesów w przyszłym roku.

 

Dołącz do nas
Google+