OSP Turzyniec

zawody 2016

jest klasa!!!!!!

Najlepszą drużynę sportowo-pożarniczą w gminie Zwierzyniec ma OSP w Turzyńcu. Ekipa tej jednostki wygrała zawody, które odbyły się w niedzielę 22 maja w Szczebrzeszynie. Zgodnie z wieloletnią tradycją gminy Zwierzyniec i Szczebrzeszyn organizują eliminacje gminne wspólnie, na przemian w obydwu gminach.
Do rywalizacji w obydwu gminach przystąpiły 22 drużyny, w tym pięć młodzieżowych - dziewcząt i chłopców.

Wśród druhów z gminy Zwierzyniec walka, szczególnie w sztafecie sprawnościowej, była bardzo zacięta i wyrównana. OSP Turzyniec zdobyła 56,63 punkty, a druga ekipa z Kosobud 56,74. Trzecia była OSP Wywłoczka. W ćwiczeniach bojowych najlepszy również okazał się Turzyniec z dorobkiem 28,76 punktu, druga ze stratą zaledwie 1,05 punktu była Topólcza, a trzecie miejsce zajął zespół OSP Kosobudy.

W ostatecznej klasyfikacji OSP Turzyniec zdobyła 85,39 punktu, druga ekipa z Kosobud straciła do zwycięzców 3,18 punktu, a trzecie miejsce zajęła Topólcza, której do drugiego stopnia podium zabrakło niecałe 3 punkty.
W zwycięskiej drużynie wystąpili: dowódca Mateusz Typiak, Mateusz Kapuściński, Paweł Typiak, Patryk Mazur, Mateusz Kościk, Marcin Piasecki, Rafał Golec, Krzysztof Buryś, Radosław Czochra i Ireneusz Budzyński, który jest prezesem OSP Turzyniec.

Na kolejnych miejscach uplasowały się reprezentacje: Guciowa, Zwierzyńca, Żurawnicy, Obroczy i Wywłoczki.
W zawodach drużyn młodzieżowych wystąpiły dziewczęta i chłopcy z OSP Obrocz.
Wśród dorosłych zespołów, prawo startu w zawodach powiatowych, które odbędą się w przyszłym roku, wywalczyła OSP Turzyniec, do której dołączy zwycięzca przyszłorocznej rywalizacji. Drużyny młodzieżowe wystąpią w Powiatowych Igrzyskach LZS Ziemi Zamojskiej.

Niedzielne zmagania druhów obserwowało około 500 widzów, a nagrody dla najlepszych ekip z gminy Zwierzyniec wręczali burmistrz Jan Skiba, przewodnicząca Rady Miejskiej Urszula Kolman, sekretarz miasta Edyta Wolanin i komendant gminny OSP Jan Godzisz.

Rywalizację ekip z gminy Szczebrzeszyn wygrała OSP Niedzieliska, przed OSP Wielącza i OSP Brody Małe.

Dołącz do nas
Google+