OSP Budki-Kruków
Pożar składowiska opon RYKI

Pożar składowiska opon RYKI

Dnia 13.08.2015r. koło godziny 23.40 nasza jednostka została zadysponowana do pożaru składowiska opon w Rykach na ul. Janiszewskiej. Paliło się na powierzchni 4 tys. metrów kwadratowych (1200 ton opon)

Działania strażaków skupiła się przede wszystkim na obronie lasu i znajdujących się w pobliżu budynków oraz na działaniach w natarciu na pożar. Z uwagi na jego rozmiary konieczne okazało się również stałe zaopatrzenie linii gaśniczych. Wodę czerpano z hydrantów ulokowanych w różnych częściach miasta, zorganizowano też punkty czerpania wody ze stawów położonych przy ulicy Janiszewskiej. W dalszej części działań zbudowana została linia z odcinków tłocznych, którą woda przetłaczana była bezpośrednio do miejsca akcji. Ponadto właściciel składowiska zorganizował ciężki sprzęt, dzięki któremu możliwe było przesunięcie części nieobjętych jeszcze pożarem opon.

Sytuacja opanowana została po około 4 godzinach. Udało się nie dopuścić do rozprzestrzenienia się pożaru na las. Przystąpiono do dogaszania pożaru. W całonocnej akcji uczestniczyło 21 zastępów straży pożarnych, 138 strażaków z PSP, OSP jak i Lotniskowej Straży Pożarnej. W piątek na miejscu pracowało 16 zastępów straży. Zadaniem ratowników było dokładne dogaszenie pożaru. Działania zakończyły się we wczesnych godzinach wieczornych.

 

Zapraszamy na naszego facebooka: https://pl-pl.facebook.com/ospbudki

Dołącz do nas
Google+