OSP Opole Lubelskie
11 Listopada 2013 Święto Niepodległości, 95 rocznica

11 Listopada 2013 Święto Niepodległości, 95 rocznica

W dniu 11 Listopada obchodziliśmy Święto Niepodległości, 95 rocznicę. Nasz sztandar wraz z delegacją jak zawsze uczestniczył w obchodach. Zastanawiające i przykre jest jedno, dlaczego na 13 jednostek OSP w gminie, w tym 10 ze sztandarami, byliśmy jedynymi strażakami (poza funkcjonariuszami PSP) i jedynym sztandarem z OSP na uroczystościach...

Tyle lat strażacy ochotnicy podtrzymywali to święto przy życiu, podtrzymywali tradycje. A teraz? My ochotnicy z Opola, tak niepotrzebni, zbędny do wszystkiego balast, Ci na których przysłowiowy krzyżyk dawno temu postawili pokazujemy że warto. Że jak się chce to można. I że zawsze na nas można liczyć, niezależnie czy komuś na ratunek, czy na chwałę ojczyzny. Co robi władza? Liczą się tylko jednostki co nic nie robią, co myślą tylko o sobie. Na nich się wydatkuje środki, bo to "elektorat". Ale w ten sposób pochwala i promuje się "nic nierobienie". A my na przekór wszystkim będziemy dalej swoje robić...

Dołącz do nas
Google+