OSP Wojciechów
Przygotowania do jubileuszu 90-lecia OSP

Przygotowania do jubileuszu 90-lecia OSP

Jednostka OSP KSRG Wojciechów powstała w 1924 roku. 3 maja 2014 r. odbędą się uroczystości jubileuszu 90-lecia naszej straży pożarnej. W związku z tym odbyło się zebranie, podczas którego rozpoczęto przygotowania do obchodów tego święta.

Straże pożarne, to nie tylko jednostki ratownicze. Bardzo często stanowią one wraz ze swoimi remizami miejsce spotkań lokalnych społeczności, w budynkach OSP mieszczą się świetlice wiejskie, w których prowadzone są zajęcia dla dzieci, to w remizach organiuzje się zebrania sołeckie, a nawet umieszcza się komisje wyborcze. 

OSP Wojciechów powstała w 1924 roku. Przez niemal 90 lat strażacy-ochotnicy ratowali ludzi, zwierzęta i budynki okolicznej ludności. Wielokrotnie nasi druhowie uczestniczyli w działaniach udrażniających drogi po połamanych przez wihury drzewach, ale też ratowali powodzian na Lubelszczyźnie. Wojciechowska remiza stała się magazynem w którym gromadzono zebrane dla powodzian dary, które następnie zostały rozdysponowane wśród tych, których tragedia powodzi dotknęła. W zbiórkę darów zaangażowali się młodzi strażacy a zbiórkę prowadziło stowarzyszenie, którego tradycje kontynuuje od tego roku Fundacja Inicjatyw Społecznych "Potrafisz" mająca swoją siedzibę w Wojciechowie. Strażacy z naszej jednostki należą też do grona honorowych dawców krwi.

Jubileuszowe uroczystości połaczone z wręczeniem odznaczeń strażackich odbędą się 3 maja 2014 roku. Dzień później, 4 maja odprawiona zostanie Msza święta w intencji strażaków i ich rodzin połączona z obchodami Dnia Strażaka i św. Floriana.

Dołącz do nas
Google+