OSP Wojciechów
Spotkanie harcerzy w OSP Wojciechów

Spotkanie harcerzy w OSP Wojciechów

Strażackie remizy, to nie tylko pożarnictwo. Ono jest najważniejsze! Ale obok spraw związanych ze strażą pożarną, w remizach dzieją się różne inne, ciekawe wydarzenia. Jednym z nich było dwudniowe spotkanie naczelnictwa Harcerstwa Rzeczypospolitej Polskiej.

Harcerstwo Rzeczypospolitej Polskiej, to jedna z kilkunastu organizacji harcerskich w Polsce. Siedzibą HRP jest Kraków. Organizacja zrzesza zuchów, harcerki i harcerzy oraz wędrowników i instruktorów harcerskich. Drużyny wędrownicze specjalizują się tworząc zastępy specjalistyczne. W Krakowie na przykład dominują skoki spadochronowe, ćwiczenia na strzelnicy, czarna, biała i zielona taktyka. Bojowa Chorągiew Harcerska im. rtm. Pileckiego Strzelców Podhalańskich przygotowuje przyszłych żołnierzy Obrony Terytorialnej, z nadzieją, że ta idea w przyszłości wróci w Polsce do łask. Lubelszczyźnie przypadło zadanie zorganizowania Harcerskiej Służby Poszukiwawczo-Ratowniczej. Jednym z elementów szkolenia harcerzy w tej formacji jest poznawanie (między innymi) technik związanych z poszukiwaniem zaginionych, szeroko rozumianym ratownictwem przedmedycznym, ale i znajomość spraw związanych z pożarnictwem. Stąt też wybór Wojciechowa i naszej jednostki nie był przypadkowy.

Młodzież strażacką zainteresowaną dołaczeniem do Harcerstwa Rzeczypospolitej Polskiej, aby pomóc harcerzom w zdobywaniu wiedzy pożarniczej i metod ratowniczych serdecznie zachęcamy do kontaktu: www.harcerska.eu

Dołącz do nas
Google+