OSP Wojciechów

Poświęcenie nowego wozu bojowego

Jednostka OSP KSRG Wojciechów otrzymała nowy wóz bojowy. Po załatwieniu wszelkich formalności technicznych przyszedł czas na jego poświęcenie i oddanie do użytku strażakom.

Uroczystości związane z oddaniem samochodu do użytku odbędą się w najbliższą niedzielę w Wojciechowie. Msza święta wraz z poświęceniem - SERDECZNIE ZAPRASZAMY ! - odprawiona będzie o godzinie 11.30 w kościele parafialnym św. Teodora w Wojciechowie. Po Mszy św. okolicznościowe spotkanie starszyzny w wojciechowskiej remizie OSP. 

Na tę okoliczność brać strażacka przygotowała otoczenie remizy. Uporządkowano teren wokół budynku remizy i zbiornika p-poż. oraz wykoszono trawniki. Wielka w tym zasługa młodych druhów z naszej jednostki. Od dłuższego czasu widać wielkie zaangażowanie młodzieży strażackiej w aktywność na rzecz naszej jednostki. Miejmy nadzieję, że przełozy się to na prawo do współdecydowania o sprawach strażackich w Wojciechowie. Ich zaangażowanie, udział w pracach porządkowych, ukończone szkolenia, wyjazdy na akcje ratowniczo-gaśnicze są podstawą do większego zaangażowania młodych druhów w zarządzanie jednostką.

Nowy pojazd to kolejny z etapów unowocześniania OSP w Wojciechowie. Po zakupie wyposażenia osobistego (ubrania bojowe, kaski) i samochodu Lublin, teraz przyszedł czas na wóz bojowy. W przyszłym roku spodziewamy się zakupu nowej motopompy. Młodzież strażacka zapewnia, że i ona zostanie pożytecznie spożytkowana. Wielkie nadzieje rozbudziły w nas tegoroczne zmagania w zawodach pożarniczych. Z nową motopompą wszystko już będzie możliwe, a już na pewno zwiększone szanse na wygraną w rywalizacji pożarniczej na bełżyckim stadionie. 

Póki co zapraszamy sympatyków pożarnictwa i strażaków nie tylko z gminy Wojciechów na niedzielne uroczystości!

Dołącz do nas
Google+