OSP Frampol
 Uroczyste poświęcenie i otwarcie remizo – świetlicy, połączone ze świętem św. Floriana w Sokołówce

Uroczyste poświęcenie i otwarcie remizo – świetlicy, połączone ze świętem św. Floriana w Sokołówce

5 maja br., uroczystą mszą św. przed nową remizo-świetlicą w Sokołówce strażacy działający w jednostkach OSP Gminy Frampol rozpoczęli świętowanie Dnia Strażaka.

Druhowie OSP oraz mieszkańcy gminy Frampol świętowali podwójnie, pierwszym powodem do świętowania było przypadające na 4 maja wspomnienie św. Floriana, drugim otwarcie nowo wybudowanej remizo - świetlicy w miejscowości Sokołówka.
Mszę w intencji strażaków i ich rodzin sprawował ks. Andrzej Stefanek. Proboszcz we mszy powierzał Bogu dusze strażaków, którzy odeszli na wieczną służbę oraz dokonał poświęcenia obrazu św. Floriana i poświęcenia nowej remizy. Nabożeństwo swoim śpiewem uświetnił Chór parafialny z Frampola i Gminna Orkiestra Dęta
Budynek remizo-świetlicy, o który czyniła starania miejscowa wspólnota został oddany mieszkańcom w tym roku. Jak poinformował Burmistrz Frampola Tadeusz Niedźwiecki, budowa obiektu była możliwa dzięki wsparciu ze środków unijnych i wkładzie własnym Gminy. Koszt inwestycji to blisko 650 tys. zł, przy czym ok. 60% kosztów pokryła zewnętrzna dotacja, z Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: "Europa inwestująca w obszary wiejskie".
Burmistrz, nawiązując do postaci św. Floriana mówił o poświeceniu strażaków, ich zaangażowaniu w życie społeczne Gminy oraz pełnej niebezpieczeństw służbie.
Za niesioną pomoc ludziom, trud wymagający nie raz narażania życia i zdrowia skupiony w OSP dziękował obecny na uroczystości Starosta Biłgorajski Marian Tokarski.
Życzenia i gratulacje płynęły także od przedstawicieli Komendy Powiatowej PSP w Biłgoraju i Zarządu Powiatowego OSP RP w Bilgoraju.
O osiągnięciach oraz wkładzie na rzecz lokalnej społeczności w blisko 90 letniej historii jednostki powołanej do życia w 1924 roku, mówił Marian Markowicz - prezes jednostki OSP w Sokołówce a sołtys wsi - Marzena Sirko - przypomniała, od kiedy zaczęto starania o budowę nowej świetlicy, jak przebiegała budowa i przekazała podziękowania w imieniu mieszkańców Sokołówki wszystkim, którzy przyczynili się do budowy tego obiektu.
Z okazji święta strażaka przyznano także medale i odznaczenia dla zasłużonych strażaków. Wręczenia medali i odznaczeń dokonał członek Zarządu Oddziału Wojewódz. w Lublinie, Prezes Zarządu Powiatowego Zw. OSP RP w Biłgoraju st. bryg. inż. Mieczysław Skura, , Z-ca Komendanta Powiatowego PSP w Biłgoraju bryg. Sławomir Zygmunt, Burmistrz Frampola Tadeusz Niedźwiecki.
Po części oficjalnej odbyła się część artystyczna przygotowana przez mieszkańców Sokołówki, wystąpił zespół śpiewaczy wraz z kapelą a występ został przepleciony scenką kabaretową i montażem słownym w wykonaniu dorosłych i dzieci.
Przybyłych na uroczystości swym występem bawił też Zespół Jarzębina z Kocudzy.
Po części artystycznej miały miejsce konkurencje sportowo-rekreacyjne, przygotowane przez Klub Sportowy Meczbol Sokołówka.

Pierwsze mijsce w konkurencjach sportowych pomiedzy jednostkami OSP zajeło OSP FRAMPOL.


Mieszkańcy Sokołówki przygotowali dla wszystkich chętnych poczęstunek, można było skosztować domowych ciast, pieroga gryczanego, chleba z domowego wypieku z masłem lub smalczykiem i dodatkiem ogórka a także ugasić pragnienie kompotem owocowym.

Dołącz do nas
Google+