OSP Frampol
Ćwiczenia Zgrywające Jednostki KSRG "SZKOŁA 2017"

Ćwiczenia Zgrywające Jednostki KSRG "SZKOŁA 2017"

Ćwiczenia zgrywające jednostki KSRG z powiatu biłgorajskiego.

W dniu 24.11.2017  nasza jednostka uczestniczyła w ćwiczeniach zgrywających jednostki KSRG z powiatu biłgorajskiego na terenie Majdanu Nepryskiego. Po dotarciu na miejsce koncentracji naszej jednostki, po odprawie jednostek udaliśmy się na obchód terenu zakładu BSG w Długim Kącie która produkuje meble z litego drewna. 

Następnie udaliśmy się na farmę fotowoltaiczną w Samsonówce i zapoznaliśmy się z jej działaniem oraz działaniami w czasie pożaru.

Głowne ćwiczenie pod tytułem "SZKOŁA 2017" polegało na:

"- 24 listopada 2017 r. o godz. 13:15 dyrektor Szkoły Podstawowej w Majdanie Nepryskim zgłasza na nr alarmowy 998: pożar w szatni Szkoły Podstawowej w Majdanie Nepryskim. Pożar powoduje powstanie dużej ilości dymu, który klatką schodową rozprzestrzenia się na cały budynek szkolny."

"Dyrektor Szkoły zarządził ewakuację uczniów i pracowników. Po ewakuacji okazało się, że brakuje trzech osób, 2 uczniów i woźnego, który prawdopodobnie udał się do kotłowni gazowej w celu odłączenia zasilania. Podczas próby zamknięcia zaworu gazu w kotłowni dochodzi do rozszczelnienia instalacji gazowej. Wyczuwalny jest zapach nawaniacza gazu ziemnego"

W ćwiczeniach udział wzięło 9 jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych KSRG z powiatu biłgorajskiego, Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej, Komenda Powiatowa Policji, Starostwo Powiatowe - Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego, Dyrekcja i Pracownicy Szkoły Podstawowej w Majdanie Nepryskim. Nad prawidłowym przebiegiem ćwiczeń czuwał Komendant Powiatowy PSP w Biłgoraju bryg. mgr inż. Wiesław Krent.

Tekst Gazeta Biłgorajska.

Więcej informacji oraz foto relacji: http://www.bilgorajska.pl/aktualnosc,15069,0,0,0,Pozar-szkoly-w-Majdanie-cwiczenia-zgrywajace-KSRG.html#po_galerii

Dołącz do nas
Google+