OSP Frampol
Ćwiczenia z ratownictwa technicznego

Ćwiczenia z ratownictwa technicznego

W dniu 13.08.2016 r. braliśmy udział w ćwiczeniach z zakresu ratownictwa technicznego, udzielania kwalifikowanej pierwszej pomocy i dowodzenia zorganizowanych dla strażaków-ochotników z naszej jednostki.

     KSRG w zakresie ratownictwa technicznego obejmuje planowanie, organizowanie i realizację działań ratownicznych niezbędnych do poszukiwania i dotarcia do zagrożonych lub poszkodowanych osób oraz zwierząt, a także zmniejszenie lub likwidacja zagrożnia dla życia, zdrowia, mienia lub środowiska.

 Ćwiczenia praktyczne  miały na celu przypomnienie, utrwalenie oraz naukę technik ratowniczych używanych podczas zdarzeń komunikacyjnych na drogach. Kolejno strażacy wykonywali ewakuację poszkodowanego z pojazdu przy użyciu deski ortopedycznej i udzielenie mu kwalifikowanej pierwszej pomocy. Podczas działań przećwiczono bezpieczne i efektywne posługiwanie się ratowniczymi narzędziami hydraulicznymi. Na samochodzie treningowym wykonano m.in. takie zadania jak wykonanie dostępu do poszkodowanego poprzez usunięcie drzwi, wycięcie i wybicie szyb, usunięcie boku pojazdu i odcięcie dachu. Podczas tego szkolenia przećwiczyliśmy rownież  kierowanie akcja ratowniczą i komunikację ze stanowiskiem kierowania PSP.

Dziekuję wszystkim druhom biorącym udział w ćwiczeniach z OSP Frampol za uczestnictwo i za zaangażowanie.

 

 

Dołącz do nas
Google+