OSP Ujazd
11 listopad "Ochody Święta Niepodległości   w Ujeździe"

11 listopad "Ochody Święta Niepodległości w Ujeździe"

Jak co roku, druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej z Ujazdu, wraz z Orkiestrą Dętą z Ujazdu, w towarzystwie członków Ochotniczej Straży Pożarnej z Przesiadłowa, władz Gminy Ujazd, księży z parafii Świętego Wojciecha w Ujeździe, przedstawicieli okolicznych podmiotów gospodarczych, organizacji społeczno-politycznych, okolicznych szkół i przedszkoli, a także mieszkańców Gminy Ujazd, uczestniczyli w uroczystych obchodach 95 rocznicy odzyskania przez Naród Polski Niepodległości.

Jak co roku, druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej z Ujazdu, wraz z Orkiestrą Dętą z Ujazdu,
w towarzystwie członków Ochotniczej Straży Pożarnej z Przesiadłowa, władz Gminy Ujazd, księży z parafii Świętego Wojciecha w Ujeździe, przedstawicieli okolicznych podmiotów gospodarczych, organizacji społeczno-politycznych, okolicznych szkół i przedszkoli, a także mieszkańców Gminy Ujazd, uczestniczyli w uroczystych obchodach 95 rocznicy odzyskania przez Naród Polski niepodległego bytu państwowego w 1918 roku po 123 latach od rozbiorów dokonanych przez Rosję, Prusy i Austrię . Po mszy św. odprawionej właśnie w tej intencji, pod pomnikiem Tadeusza Kościuszki zostały złożone kwiaty. Wieńce trafiły też na żołnierskie groby, pod pomnik poświęconym Obrońcom Westerplatte oraz nauczycielom z Gminy Ujazd. Wydarzenie to jest świetnym przykładem na to, iż w wielu jednostkach zlokalizowanych na terenie naszego kraju wciąż kwitnie działalność kulturalna i patriotyczna. Fakt, iż strażacy - ochotnicy, prócz wywiązywania się z podstawowych obowiązków jakimi są niewątpliwie działania ratowniczo - gaśnicze, są ważnym ogniwem w życiu kulturalnym swoich najbliższych okolic jest z pewnością postawą godną pochwały oraz wyróżnienia. Po całej uroczystości Orkiestra Dęta odegrała sto lat naszemu wójtowi Gminy Ujazd, który obchodzi dziś swoje święto.

Dołącz do nas
Google+