OSP Ujazd
11/12 kwietnia – Pożar stodoło-obory

11/12 kwietnia – Pożar stodoło-obory

Ogromne straty w pożarze...

W dniu (11.04.2014) tuż po godzinie 18 strażacy otrzymali zgłoszenie o pożarze obory w miejscowości Czerniewice.
Na miejsce zaczęły przybywać pierwsze zastępy straży pożarnej, a między czasie właściciele ewakuowali zwierzęta. Łącznie zadysponowano 18 zastępów straży pożarnej : 4 z PSP Tomaszów Mazowiecki, 1 z JRG nr 2
w Łodzi, po dwa z OSP Białobrzegi, Czerniewice, Przesiadłów, Żelechlinek po jednym z OSP Chociw, Ujazd, Budziszewice, Strzemeszna, Lubochnia. Sytuacja pożarowa była dramatyczna płonęła górna część budynku, który był kryty blacha. Były tam składowane ogromne ilości siana oraz słomy. Strażacy przy pomocy maszyny rolniczej zrywali arkusze blachy z dachu aby gesty dym mógł wydobywać się na zewnątrz. Zadymienie w wewnątrz było ogromne przez co strażacy musieli pracować w aparatach ochrony dróg oddechowych. Powietrze w butlach bardzo szybko się kończyło, a samochód operacyjny nie nadążał dowozić nowych butli z Jednostki PSP w Tomaszowie Mazowieckim, postanowiono zadysponować samochód z bardzo duża ilością butli, który przyjechał aż z Łodzi. Z godziny na godzinne dym był coraz mniejszy pozwoliło to na dalsze działa już bez aparatów powietrznych, które polegały na całkowitym wyrzuceniu słomy, siana oraz ich dogaszeniu już na zewnątrz. Praca była bardzo ciężka, strażacy szybko się męczyli. Na miejsce dysponowano kolejne zastępy. Akcja gaśnicza trwała prawie 10 h i zakończyła się
po godzinie 4 rano. Pożar wyrządził ogromne zniszczenia.

 

OSP UJAZD :
MAN TGS 26/440 GCBA 11/65

JRG TOMASZÓW MAZOWIECKI:
SCANIA P360 GCBAPr 4/32
JELCZ 422 GCBA 5/32
SOP
SOP

JRG NR 2 W ŁODZI
Mercedes-Benz Sprinter 516 CDI SLP GAZ

OSP PRZESIADŁÓW
MAN TGM GBA 2,5/25
STAR 266 GBA 2,5/16

OSP CHOCIW
JELCZ 315 GCBA 5/32

OSP BUDZISZEWICE
JELCZ 422 GCBA 5/32

OSP STRZEMESZNA
STAR 2,5/16

OSP LUBOCHNIA
MAN TGM GBA 2,5/25

OSP CZERNIEWICE
MERCEDES ATEGO 2,5/16
SLRt

OSP BIAŁOBRZEGI
JELCZ 315 6,6/32
RENO MIDLINER 2/30

OSP ŻELECHLINEK
JELCZ GCBA 5/32
MERCEDES ATEGO 2,5/16

Dołącz do nas
Google+