OSP Stolec
Gminne Manewry

Gminne Manewry

W dniu 01.10.2016 r. odbyły się manewry jednostek OSP z terenu gminy Złoczew. Ćwiczenia obejmowały dwa zdarzenia, pożar w budynku mieszkalnym w którym znajdują się osoby poszkodowane oraz pożar poddasza kotłowni

Do dyżurnego wpłynęła wiadomość o pożarze jaki wybuchł w budynku mieszkalnym. Do akcji ruszyły natychmiast zastępy ze Stolca, Unikowa, Grójca Wielkiego i Złoczewa. Z informacji wynikało, że w płonącym budynku znajdują się 2 osoby, które zostały poszkodowane i nie są w stanie samodzielnie opuścić pomieszczenia. Strażacy podjęli wiec natychmiast akcję ratowania zagrożonych ludzi. Trzeba było ich reanimować.
W tym czasie do dyżurnego napłynęła kolejna wiadomość. Tym razem zgłaszający powiadomił go pożarze na dachu kotłowni. Tym razem do akcji zadysponowane zostały zastępy z Łeszczyna i podnośnik ze Złoczewa.
W czasie kiedy trwała walka z ogniem na miejsce pożarów przybyły także jednostki z Kamaszy, Broszek i Stanisławowa, których zadaniem było zabezpieczenie terenu i wspomaganie kolegów walczących z żywiołem.

Dołącz do nas
Google+