OSP Zadzim
08.01.2017 – XV Koncert Kolęd Orkiestry Dętej OSP Zadzim

08.01.2017 – XV Koncert Kolęd Orkiestry Dętej OSP Zadzim

W dniu dzisiejszym, po raz piętnasty, w kościele parafialnym w Zadzimiu odbył się Koncert Kolęd naszej Orkiestry Dętej pod dyrekcją kapelmistrz Jadwigi Surtel. Od roku 2002, kiedy odbył się pierwszy koncert, dla urozmaicenia repertuaru zapraszaliśmy różnych wykonawców.

W tym roku, dla uhonorowania jubileuszu, postanowiliśmy zorganizować koncert własnymi siłami i we własnym zakresie. W roli głównej, jak zwykle, wystąpiła orkiestra dęta pod dyrekcją Jadwigi Surtel, która prowadzi naszą orkiestrę od grudnia 2015r. O występy solowe poprosiliśmy uzdolnionych, byłych i obecnych członków naszej orkiestry: Jolantę i Tomasza Wawrzyniaków, Karinę Kiejnich, Natalię Medyńską i Pawła Żaka. Swoimi zdolnościami wokalnymi popisała się również orkiestra dęta oraz powstały specjalnie na tę okazję chór strażacki, wsparty instrumentalnie przez Pana Marka Zienterskiego.

Nagłośnieniem całego koncertu zajął się druh Robert Miłek.

Nasz występ został bardzo serdecznie przyjęty przez zadzimską publiczność i zaproszonych gości, wśród których znaleźli się między innymi: Piotr Polak-Poseł na Sejm RP, Krzysztof Woźniak-Wójt Gminy Zadzim, Małgorzata Kuna-przewodnicząca Rady Powiatu. Od Wójta Gminy Krzysztofa Woźniaka Prezes OSP, Orkiestra oraz Pani Kapelmistrz otrzymali gratulacje, życzenia dalszych sukcesów oraz kosz kwiatów.W imieniu Zarządu prezes OSP podziękował wszystkim zebranym, złożył życzenia noworoczne i zaprosił na przyszłoroczny koncert kolęd.

Po koncercie, zmarznięci, ponieważ pogoda wyjątkowo mroźna, wszyscy wykonawcy oraz zaproszeni goście udali się do strażnicy na ciepły poczęstunek przygotowany przez druhny i druhów z naszej jednostki.

Dołącz do nas
Google+