OSP Zadzim
 Szlachetna Paczka

Szlachetna Paczka

Po raz trzeci nasza jednostka zaangażowała się w ogólnopolską akcję SZLACHETNA PACZKA, która ma na celu niesienie pomocy ludziom znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej. Tym razem nasza paczka pojechała do Zduńskiej Woli, do Pani Anny, która doświadczona chorobą, mieszka sama w małym pokoju, bez łazienki a wejście do mieszkania to zarazem kuchnia.

Na miesięczne utrzymanie musi Jej wystarczyć emerytura w wysokości 650 zł. Największym problemem Pani Anny było miejsce do spania. W małym pokoiku mieści się jedynie rozkładany fotel do spania a stary jest już w bardzo złym stanie. Największym zakupem w naszej paczce był więc nowy rozkładany fotel do spania. Oprócz fotela Pani Anna dostała ciepłą kurtkę, czapkę szalik, rękawice i buty oraz ciepły sweter aby mogła chodzić na zimowe spacery.. Tak jak w poprzednich latach, w paczce znalazły się jeszcze trwałe produkty żywnościowe (herbata, makarony, kasze,konserwy, cukier, dżemy) oraz środki czystości (proszki, mydła, szampony itp). Nie zabrakło również małej, symbolicznej choinki i życzeń świątecznych od zadzimskich druhów.

Jak wynika z relacji wolontariuszki opiekującej się Panią Anną, nie spodziewała się Ona takiej ilości prezentów, a były one zapakowane w 13 paczek.Była tak zaskoczona, że trzeba było przerwać na chwilę wnoszenie prezentów aby uspokoić emocje. Najbardziej była zachwycona nowym fotelem, który od razu został ustawiony w pokoju ale podobały się Jej wszystkie rzeczy, które otrzymała.

Pani Anna powiedziała,że to będą jej najpiękniejsze święta !

Dołącz do nas
Google+