OSP Zadzim
Ćwiczenia służb KSR-G "Łowicz WOO 2017"

Ćwiczenia służb KSR-G "Łowicz WOO 2017"

Nasi druhowie i 150 strażaków z jednostek należących do Krajowego Systemu Ratowiczo-Gaśniczego z terenu województwa łódzkiego i powiatu łowickiego oraz ratownicy medyczni wzięli (9 czerwca) udział w ćwiczeniach pod kryptonimem „Łowicz WOO 2017”. Odbyły się one w miejscowości Guźnia – na tamtejszym zbiorniku wodnym Rydwan , w pobliskim lesie oraz drodze.

Ich celem było sprawdzenie możliwości taktycznych specjalistycznych grup ratowniczych wchodzących w skład Centralnego Odwodu Operacyjnego tj. grupy poszukiwawczo-ratowniczej, wodno-nurkowej oraz Kompanii Gaśniczej Wojewódzkiego Odwodu Operacyjnego.Ćwiczenia zakładały cztery równoczesne zdarzenia o różnych scenariuszach. Pierwszy zakładał rozprzestrzenienie się dziewięciu pijanych licealistów w kompleksie leśnym. W trakcie 2,5 godzinnej akcji wszystkich udało się odnaleźć, jednak do pomocy wykorzystano psy tropiące.

Zadaniem strażaków było również ugaszenie ogniska, które rozpalił wędkarz i oddalił się z miejsca. Z uwagi na niską wilgotność ściółki i porywy wiatru pożar szybko się rozprzestrzenił na pobliski kompleks leśny. Pomocny przy gaszeniu okazał się dromader z 2 tys. wody.

Kolejny scenariusz zakładał wypadek drogowy, w którym poszkodowane zostały trzy osoby. Dwoje z nich zostało uwięzionych w pojeździe. Ostatnim elementem ćwiczeń były wodne poszukiwania dwójki nastolatków, którzy pod wpływem alkoholu postanowili kąpać się w zbiorniku wodnym. Jeden utknął na mieliźnie i dzięki temu udało się go uratować, drugi niestety utonął.Na szczęście to tylko czwiczenia i nikomu się nic nie stało

Dołącz do nas
Google+