OSP Zadzim
ćwiczenia, EUROFOAM 2016, Zgierz

ćwiczenia, EUROFOAM 2016, Zgierz

26 września br. zostaliśmy zadysponowani do Zgierza razem z jednostkami OSP Uniejów i PSP Poddębice na ćwiczenia, EUROFOAM 2016.

26 września br. na terenie zakładu o dużym ryzyku powstania poważnej awarii przemysłowej EUROFOAM POLSKA Sp. z o.o. w Zgierzu odbyły się ćwiczenia wydzielonych sił i środków KSRG z terenu województwa łódzkiego, w tym Kompanii Gaśniczej „PIOTRKÓW” COO ŁBO, Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Chemiczno–Ekologicznego „PIOTRKÓW” ŁBO oraz Kompanii Gaśniczej „KUTNO” WOO ŁBO.

Głównym celem ćwiczeń było sprawdzenie możliwości taktycznych zastępów KSRG, w tym pododdziałów COO, podczas pożaru hali magazynowej oraz likwidacji wycieku substancji niebezpiecznej o właściwościach palnych i toksycznych, służącej jako komponent do produkcji pianek.

Ponadto przećwiczono doskonalenie współdziałania i wzajemnej integracji sił i środków służb ratowniczych, rozpoznanie występujących zagrożeń, dróg dojazdowych, zaopatrzenia wodnego na terenie zakładu oraz doskonalenie procedur alarmowania sił i środków. Nasze działania polegały na pomocy w zabespieczeniu i wspieraniu działań  Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Chemiczno–Ekologicznego PSP PIOTRKÓW TRYBUNALSKI 

Dołącz do nas
Google+