OSP Moszczenica
23/2017 r Wypadek drogowy

23/2017 r Wypadek drogowy

05 maja 2017 roku po godzinie 15:10 Stanowisko Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Piotrkowie Trybunalskim odebrało zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na Drodze Ekspresowej S-8 na 336 km w kierunku Warszawy .Na miejsce zadysponowano zastęp z JRG Piotrków Trybunalski oraz strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Moszczenicy

Na drodze S8 pod Piotrkowem Trybunalskim, 5 maja ok. godz. 15.10 doszło do dwóch zderzeń samochodów. W jednym przypadku sprawcą był kompletnie pijany kierowca.W pierwszym przypadku zderzyły się mercedes sprinter z lawetą i opel vectra.
W drugim przypadku 25-letnia kobieta w ciąży kierująca samochodem osobowym uderzyła w bariery energochłonne. Nie odniosła poważnych obrażeń, ale z uwagi na ciążę przewieziono ją do szpitala, gdzie pozostała na obserwacji. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu pomocy medycznej poszkodowanym oraz odłączeniu akumulatorów i neutralizacji rozlanych płynów eksploatacyjnych.

 

Siły i środki:

- JRG Piotrków Tryb GBA 2,5/16 MAN TGM 13.280 331E22

- OSP KSRG Moszczenica GBA 2,5/24 Renault Midlum 349E60

- 3 x policja

- pogotowie

Dołącz do nas
Google+