OSP Moszczenica
95/2016 Ćwiczenia zgrywające

95/2016 Ćwiczenia zgrywające

W dniu 02.12.2016 r. na terenie byłych Moszczenickich Zakładów Przemysłu Bawełnianego w Moszczenicy przy ul. Dworcowej 16, odbyły się powiatowe ćwiczenia z zakresu gaszenia pożarów wewnętrznych pod kryptonimem „Bawełnianka 2016”.

W dniu 02.12.2016 r. na terenie byłych Moszczenickich Zakładów Przemysłu Bawełnianego w Moszczenicy przy ul. Dworcowej 16, odbyły się powiatowe ćwiczenia z zakresu gaszenia pożarów wewnętrznych pod kryptonimem „Bawełnianka 2016”. Ćwiczący spotkali się z wieloma źródłami pożarów w różnych częściach budynku. Strażacy musieli ugasić pożary znajdujące się w piwnicy, na parterze oraz na piętrze opuszczonych zakładów. Teren działania był na tyle duży, że wymagał podzielenia na odcinki bojowe.

Głównym celem do osiągnięcia w czasie ćwiczeń było doskonalenie umiejętności gaszenia pożarów wewnętrznych oraz prowadzenie łączności podczas dużych akcji ratowniczo-gaśniczych.

W ćwiczeniach udział brały zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Piotrkowie Trybunalskim oraz jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych z Moszczenicy, Czarnocina, Kosowa, Biskupiej Woli, Brzozy, Lubanowa, Rękoraja, w sumie 70 strażaków PSP i OSP

Dołącz do nas
Google+