OSP Moszczenica
59/2016 Zabezpieczenie rejonu działań JRG

59/2016 Zabezpieczenie rejonu działań JRG

W dniu 29 lipca o godzinie 08:00, zastęp GCBA 5/36 Scania P 380 349E61 został zadysponowany przez dyżurnego operacyjnego Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Piotrkowie Tryb celem przyjazdu do siedziby Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej KM PSP w Piotrkowie Trybunalskim

W porozumieniu z Komendantem Miejskim PSP st.bryg. Włodzimierzem Kapcem , dowódcą JRG bryg. Markiem Skrobkiem , wójtem Gminy Moszczenica Marcelim Piekarkiem oraz zarządem OSP w Moszczenicy nasz samochód GCBA 5/36 Scania P 380 349E61 wraz z kierowcami pełnił służb w JRG Piotrków Trybunalski od dnia 29.07.2016 r od godz. 08.00 do dnia 01.08 do godz. 15.30. Spowodowane to było tym iż zastęp JRG GBA 2,5/ 16 331E22 został oddelegowany w tym czasie do zapewnienia bezpieczeństwa podczas Światowych Dni Młodzieży w Krakowie.
Zadaniem naszego zastępu było realizowanie zadań polegających na operacyjnym zabezpieczeniu rejonu działania Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Piotrkowie Trybunalskim.
Realizując tego typu zadania nasz pojazd wraz z kierowcą z naszej jednostki i obsadą z JRG pozostawał w dyspozycji Dyżurnego Operacyjnego Powiatu jako "pierwszy wyjazd" w przypadku powstania zdarzenia w rejonie.
Podobnie jak zawodowi strażacy nasi kierowcy byli skoszarowani w siedzibie KM PSP w Piotrkowie Tryb i pełnili tam 24 godzinne dyżury i i po ogłoszeniu alarmu udawali się do zdarzenia.
Chcemy podziękować Komendantowi st.bryg. Włodzimierzowi Kapcowi , Dowódcy JRG bryg. Markowi Skrobkowi za zaufanie jakim nas obdarzyli oraz szefom wszystkich zmian oraz strażakom z JRG za ciepłe przyjecie naszych druhów . To dla nas cenne doświadczenie które na pewno zaowocuje jeszcze lepszą współpracą miedzy nami podczas akcji ratowniczo - gaśniczych oraz będziemy wykorzystywać nabytą wiedzę i umiejętności w przyszłości.

Dołącz do nas
Google+