OSP Moszczenica
20/2016 r Zabezpieczenie rejonu działań JRG

20/2016 r Zabezpieczenie rejonu działań JRG

Zabezpieczenie rejonu działań JRG

W dniu 09 maja o godzinie 22:25, zastęp GCBA 5/36 SCANIA P380 349E61 został zadysponowany przez dyżurnego operacyjnego Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Piotrkowie Tryb celem przyjazdu do siedziby Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej w Piotrkowie Trybunalskim. Zadaniem naszego zastępu było realizowanie zadań polegających na operacyjnym zabezpieczeniu rejonu działnaia Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Piotrkowie Trybunalskim.
Realizując tego typu zadania nasz zastęp pozostaje w dyspozycji Dyżurnego Operacyjnego Powiatu jako "pierwszy wyjazd" w przypadku powstania zdarzenia w rejonie.
Podobnie jak zawodowi strażacy nasi druhowie są wówczas skoszarowani w siedzibie Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej i po ogłoszeniu alarmu udają sie do zdarzenia.
Tego typu zadania realizuje się dopóki nie wróci do koszar przynajmiej jeden zastęp Państwowej Straży Pożarnej.Zabezpieczenie trwało ponad do godziny 02.00  gdyż zastępy z PSP oraz jednostki OSP brały udział w akcji ratowniczo - gaśniczej (pożar lasu)

Dołącz do nas
Google+