OSP Moszczenica
77/2015 r Pożar suszarni drewna

77/2015 r Pożar suszarni drewna

W dniu dzisiejszym 2 września br. o godz. 06.05 Dyżurny Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Piotrkowie Trybunalskim odebrał zgłoszenie o pożarze suszarni do drewna w tartaku w miejscowości Proszenie gm. Wolbórz

W dniu dzisiejszym  2 września br. o godz. 06.05 Dyżurny Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Piotrkowie Trybunalskim odebrał zgłoszenie o pożarze suszarni do drewna w tartaku w miejscowości Proszenie gm. Wolbórz. Dyżurny Stanowiska Kierowania w Piotrkowie Tryb natychmiast do zdarzenia zadysponował dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej w Piotrkowie Tryb, dwa zastępy OSP KSRG Wolbórz , jeden zastęp OSP KSRG Moszczenica i po jednym zastepie z OSP Żarnowica , Lubiaszów , Proszenie. Po dojeździe na miejsce zdarzenia zastępów SP ratownicy zastali palącą się drewno w budynku suszarni . Działania zastępów SP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz podaniu  prądów gaśniczych w natarciu w celu ugaszenia  pożaru oraz oddymieniu budynku. W działaniach brało udział 8 zastępów  z Państwowej Straży Pożarnej oraz Ochotniczej Straży Pożarnej.

Siły i środki :

JRG Piotrków Tryb GBA 2,5/16 MAN TGM 13.280 331E22 ; GCBA 9,5/60 MAN TGA 26.430 6x6 BB 331E27

OSP KSRG Wolbórz 2 x GBA

OSP KSRG Moszczenica : GCBA 5/36 Scania P380 349E61

OSP Żarnowica GBA

OSP Luniaszów GBA

OSP Proszenie

Dołącz do nas
Google+