OSP Moszczenica
33/2015 r Ćwiczenia poszukiwawcze "Moszczenica 2015"

33/2015 r Ćwiczenia poszukiwawcze "Moszczenica 2015"

W dniu 18 czerwca br. na terenie byłych zakładów włókienniczych „Fabryka Endera” w Moszczenicy przeprowadzono ćwiczenia z zakresu ratownictwa wysokościowego, poszukiwawczego, wodno – nurkowego i medycznego pod kryptonimem „Moszczenica 2015”.

W dniu 18 czerwca br. na terenie byłych zakładów włókienniczych „Fabryka Endera” w Moszczenicy przeprowadzono ćwiczenia z zakresu ratownictwa wysokościowego, poszukiwawczego, wodno – nurkowego i medycznego pod kryptonimem „Moszczenica 2015”. Organizatorem ćwiczeń była Komenda Wojewódzka PSP w Łodzi a celem było doskonalenie prowadzenia działań związanych z poszukiwaniem osób znajdujących się pod gruzami zawalonych budynków i pod wodą, ewakuacji osób z wysokości oraz z zagłębień. Doskonalono współdziałanie z silami i środkami służb ratowniczych. W działaniach zaangażowano siły i środki KRSG z terenu woj. Łódzkiego oraz specjalistyczne grupy ratownicze: ratownictwa wysokościowego, poszukiwawczo – ratowniczą, ratownictwa wodno – nurkowego oraz specjalistyczną. W działaniach czynny udział wzięły zespoły pogotowia ratunkowego i Policja. Do zadań poszczególnych zespołów ratowniczych należało m.in. zabezpieczenie miejsca zdarzenia i rozpoznanie terenu działań, prowadzenie działań poszukiwawczych osób uwięzionych w gruzowisku oraz w budynku, udzielenie osobom poszkodowanym pomocy medycznej, ewakuacja z ternu zagrożonego w miejsca bezpieczne , udzielenie pomocy medycznej przez ZRM i transport do szpitali również z wykorzystaniem lotniczego pogotowia ratunkowego (działania aplikacyjne). W działaniach na gruzowisku wykorzystywano psy ratownicze a w budynku specjalistyczny sprzęt jakim dysponuje grupa poszukiwawczo – ratownicza służący do lokalizacji osób poszkodowanych oraz ciężki sprzęt burzący do wykonywania otworów ewakuacyjnych. Komenda Miejska PSP w Piotrkowie odpowiedzialna za przygotowanie terenu działań oraz pozoracji, odtworzyła jak najbardziej realistycznie warunki panujące podczas katastrof budowlanych. 

Wiecej zdjec i informacji w poniższych linkach :

http://www.strazpiotrkow.pl/index.php/66-cwiczenia-poszukiwawcze-moszczenica-2015

http://www.straz.lodz.pl/page/42,aktualnosci.html?id=4581

 

Dołącz do nas
Google+