OSP Moszczenica
05/2015 r Kolizja Drogowa

05/2015 r Kolizja Drogowa

W dniu dzisiejszym (18.01.2015 r ) około 11:35 otrzymaliśmy powiadomienie z Powiatowego Stanowiska Kierowania PSP w Piotrkowie Tryb o wypadku drogowym na drodze wojewódzkiej 716 ( ul.Cmentarna) w Moszczenicy .

Niedzielny poranek naszych strażaków rozpoczął się  po godzinie 11:35 kiedy to Powiatowe Stanowisko Kierowania w Piotrkowie Tryb zadysponowało nasz zastęp GBA  do zdarzenia drogowego na ul.Cmentarnej w Moszczenicy (DW 716).Po dotarciu na miejsce okazało się, że mamy do czynienia z kolizją trzech aut (dwóch samochodów osobowych i jednego dostawczego ).Kierujący fiatem seicento włączając sie do ruchu nie ustąpił pierszeństwa przejazdu kierującemu fiatem ducato . na tył auta dostawczego najechał jeszcze jeden pojazd , którego kierowca  nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go pojazdu.Wszystkie osoby biorące udział w zdarzeniu opuściły pojazdy o własnych siłach.Nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu pomocy medycznei kierowcy fiata ducato , (który krótko po opuszczeniu pojazdu zaczą skarżyc  sie na bule krgosłupa) , odłączeniu akumulatorów w uszkodzonych pojazdach, oraz na neutralizacji płynów eksploatacyjnych rozlanych na jezdni.Krótko po naszym dojeździe na miejscu pojawił się również patrol policji i pogotowie ratunkowe.Po zakończeniu naszych działań i przekazaniu miejsca zdarzenia policji ok godz 13.09 nasz zastep powrócił do  koszar.

W działaniach udział brali:

OSP KSRG Moszczenica - GBA 2,5/24 Renault Midlum 349E60
patrol policji
karetka pogotowia

Dołącz do nas
Google+