OSP Moszczenica
Ćwiczenia wojewódzkie „OPOCZNO WOO 2016”

Ćwiczenia wojewódzkie „OPOCZNO WOO 2016”

W dniu 23 września 2016 r. na terenie Lasów Państwowych Nadleśnictwa Opoczno odbyły się ćwiczenia szczebla wojewódzkiego z zakresu walki z pożarami, ratownictwa technicznego i medycznego pod kryptonimem „OPOCZNO WOO 2016”. W działaniach udział wzięły siły i środki PSP z KP PSP w Opocznie, Kompanii Gaśniczej „RADOMSKO” wchodzącej w skład WOO ŁBO oraz Ochotniczych Straży Pożarnych w KSRG z powiatu opoczyńskiego. z naszej jednostki na ćwiczenia udał się zastęp GCBA 5/36 Scania P380 349E61 która należy

z naszej jednostki na ćwiczenia udał się zastęp GCBA 5/36 Scania P380 349E61 który wchodz w skład  Kompanii Gaśniczej „RADOMSKO”

Z jednostkami Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego współdziałały siły i środki policji, służb leśnych, w tym samolot gaśniczy Dromader, służby PKP oraz zespoły ratownictwa medycznego.Scenariusz ćwiczeń przewidywał akcję ratowniczo-gaśniczą podczas pożaru kompleksu leśnego oraz usuwanie skutków miejscowych zagrożeń związanych z powalonymi drzewami (jednym z wątków był wypadek samochodu osobowego w lesie, przygniecionego powalonym drzewem). Kierującym Działaniami Ratowniczymi podczas ćwiczeń był mł. bryg. Dariusz Rzepka – dowódca Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Opocznie.

Celami pobocznymi były:

doskonalenie współdziałania sił i środków służb ratowniczych;
rozpoznanie występujących zagrożeń, dróg dojazdowych oraz zaopatrzenia wodnego na terenie działań;
doskonalenie procedur alarmowania pododdziałów WOO ŁBO.

wiecej informacji i zdjec w linkach poniżej :

http://www.straz.lodz.pl/page/42,aktualno%EF%BF%BD%EF%BF%BDci.html?id=4970

http://straz.opoczno.pl/2016/09/27/cwiczenia-wojewodzkie-opoczno-woo-2016/

Dołącz do nas
Google+