OSP Konstantynów Łódzki
Ratowali innych, sami ponieśli śmierć... Zginęło dwóch Strażaków Ochotników...

Ratowali innych, sami ponieśli śmierć... Zginęło dwóch Strażaków Ochotników...

"Trzy osoby, w tym dwóch strażaków ochotników, utonęły w około 40-metrowej studni w miejscowości Jankielówka w gminie Raczki w woj. podlaskim.

Do nieszczęśliwego wypadku doszło na jednej z posesji. 23-letni mężczyzna wpadł do studni o głębokości ok. 40 metrów.
Na pomoc ruszył mu brat oraz dwóch strażaków-ochotników. Na miejsce przybyli też strażacy z Państwowej Straży Pożarnej, którzy przystąpili do akcji ratunkowej.
Zdołali oni wyciągnąć ze studni tylko brata poszkodowanego. Dwóch strażaków ochotników (28-latek i 53-latek) oraz 23-latek utonęli.

Próbowali pomóc

Jak powiedział w TVN24 Marcin Janowski z podlaskiej straży pożarnej, zgłoszenie o wypadku strażacy otrzymali po godz. 15.20. - Na miejsce zostali zadysponowani równolegle strażacy zawodowi z Suwałk oraz ochotnicy z najbliższej jednostki Raczki. Na miejscu pierwsi byli ochotnicy, bo mieli do przejechania tylko 10 km. Niestety okazało się, że w studni jest osoba - powiedział Jankowski.

I dodał: - Brat tego mężczyzny próbował zejść i mu pomóc, jednak źle się poczuł i trzeba było przetransportować go do szpitala. Na pomoc mężczyźnie w studni ruszyło dwóch strażaków ochotników, niestety obydwaj zostali w studni. Trwają działania zmierzające do wydobycia wszystkich trzech ciał - podkreślił Janowski.

Ratownicy próbują namierzyć ciała. Wykorzystywany jest do tego robot podwodny."

Artykuł na stronie TVN 24

 

Dołącz do nas
Google+