OSP Konstantynów Łódzki
Dachowanie w Górce Pabianickej...

Dachowanie w Górce Pabianickej...

Parę minut po godzinie 8 Druhowie z naszej jednostki wyjechali na kurs podstawowy strażaków OSP w KP PSP w Pabianicach.

Podczas dojazdu do Pabianic w miejscowości Górka Pabianicka nasi Druhowie najechali na zdarzenie drogowe, w którym to kierująca samochodem osobowym marki Fiat wypadła z drogi i dachowała.

Na miejscu był już zastęp OSP Lutomiersk, który również jechał na kurs do Pabianic. W chwili dojazdu zastępu z OSP Lutomiersk z komory silnika leżącego na dachu samochodu buchnęły płomienie. Wewnątrz znajdowała pojazdu znajdowała się nadal kobieta, która nim podróżowała. Działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, pomocy kobiecie w opuszczeniu pojazdu oraz ugaszeniu szybkim natarciem pożaru w komorze silnika.

Druhowie obu jednostek udzielili poszkodowanej kwalifikowanej pomocy medycznej, wsparcia psychicznego oraz zabezpieczyli miejsce zdarzenia. W międzyczasie powiadomiliśmy o zaistniałym zdarzeniu Powiatowe Stanowisko Kierowania, które zadysponowało do akcji dwa zastępy z JRG Pabianice oraz poinformowało pozostałe służby.

Dopiero po kilkunastu minutach pojawiły się zastępy PSP z Pabianic, które utknęły na zamkniętym przejeździe kolejowym.

Po postawieniu samochodu na koła odłączyliśmy akumulator. Po zakończeniu działań udaliśmy się do KP PSP w Pabianicach na szkolenie.

W akcji udział brali:

  • OSP Konstantynów: Ford Transit SLRt 489[e]22
  • OSP Lutomiersk: Iveco GBA 489[e]35
  • JRG Pabianice: GBA 481[e]21 oraz GBA 481[e]22
  • ZRM Falck Pabianice
  • Policja
Dołącz do nas
Google+