OSP Konstantynów Łódzki
Pożar w fabryce mebli!

Pożar w fabryce mebli!

Dzisiaj w nocy o godzinie 00:19 zostaliśmy poinformowani o pożarze w fabryce mebli "Swedwood" na ulicy Niesięcin w Konstantynowie. Do działań błyskawicznie wyjechały dwa wozy gaśnicze i drabina mechaniczna.

Po dojeździe na miejsce okazało się, że z hal produkcyjnych zostało już ewakuowanych prawie 150 osób. Na miejscu był już zastęp OSP Niesięcin, który zdążył rozwinąć linie gaśniczą.

Nasze pierwsze działania polegały na przejęciu dowodzenia akcją oraz na wprowadzeniu roty w aparatach ochrony dróg oddechowych do środka budynku w celu znalezienia źródła ognia.

Po kilkuminutowych poszukiwaniach w całkowitym zadymieniu naszym Druhom udało zlokalizować się pożar. Prawdopodobną przyczyną pożaru było zwarcie instalacji elektrycznej w obrabiarce do drewna. Instalacja tryskaczowa "przyłapała" pożar maszyny, jednak ogień rozprzestrzenił się również na paletę z zapasem drewna. Pożar udało się ugasić jednym prądem wody.

Działania zakończyły się po godzinie 2.

Straty wstępnie oszacowano na 1,5 miliona złotych, ponieważ przez instalację tryskaczową zalane zostały pozostałe maszyny.

W akcji udział brali:

  • OSP Konstantynów: Scania GCBA, Mercedes GBA, Jelcz SCD
  • JRG Pabianice: Scania GCBA Renault GBA- OSP Niesięcin: Jelcz GCBA
  • JRG nr 2 w Łodzi: Mercedes P-gaz

 

Dołącz do nas
Google+