OSP Konstantynów Łódzki
Pięć interwencji przy usuwaniu skutków wichury...

Pięć interwencji przy usuwaniu skutków wichury...

15 marca pięć razy interweniowaliśmy przy usuwaniu skutków wichury.

O godzinie 12:47 zostaliśmy zadysponowani na ulicę 1-go Maja do usunięcia drzewa, które przewróciło się na budynek. Do usunięcia zagrożenia niezbędne było użycie drabiny mechanicznej, aby ją rozstawić musieliśmy zamknąć drogę. Pojazdy kierowane były objazdem przez osiedle literatów.

Bezpośrednio z ulicy 1-go Maja pojechaliśmy na ulicę Sosnową do przewróconego drzewa, które zablokowało ulicę i zerwało linie wysokiego napięcia. Po wyłączeniu prądu przez pogotowie energetyczne rozpoczęliśmy usuwanie drzewa. Po uporaniu się z tym problemem wróciliśmy na bazę.

Podczas czyszczenia sprzętu dostaliśmy zgłoszenie o dwóch powalonych drzewach na ulicy Wiewiórczej: jednym, które leżało na budynku i drugim, które blokowało drogę. Do usunięcia drzewa z budynku, bez spowodowania dodatkowych szkód musieliśmy użyć drabiny mechanicznej Jelcz SD-30. Działania trwały ok 1,5h.

Po zakończeniu działań na ulicy Wiewiórczej udaliśmy się na ulicę Słodową do przewróconego drzewa, które zerwało linię telefoniczną i zablokowało drogę.

Do bazy wróciliśmy po godzinie 17.

W akcjach udział brali:

  • Scania GCBA 489e25
  • Jelcz SD-30 489e23

 

Dołącz do nas
Google+