OSP Konstantynów Łódzki
Pożar w kotłowni, cztery poszkodowane osoby w szpitalu

Pożar w kotłowni, cztery poszkodowane osoby w szpitalu

W czwartek 13.03 kilka minut po godzinie 17 zostaliśmy zadysponowani do pożaru kotłowni w jednym z domów jednorodzinnych przy ulicy Północnej w Konstantynowie.

Po dojeździe na miejsce okazało się, że pali się w jednym z pomieszczeń, mieszkańcom posesji udało się jedynie zamknąć drzwi od tego pomieszczenia, dzięki czemu ogień nie rozprzestrzenił się na dalszą część budynku.

Pierwsze działania polegały na wprowadzeniu roty w aparatach ochrony dróg oddechowych do środka i ugaszenia pożaru, gdy udało się opanować ogień rozpoczęliśmy oddymianie pomieszczenia i wyrzucanie na zewnątrz tlących się jeszcze przedmiotów. W tym samym czasie pozostali Druhowie udzielali kwalifikowanej pierwszej pomocy medycznej trzem osobom, które zatruły się toksycznym dymem podczas próby gaszenia pożaru na własną rękę.

Po dojechaniu pierwszych zastępów Państwowej Straży Pożarnej sytuacja pożarowa była już całkowicie opanowana i wszyscy poszkodowani byli pod opieką Druhów. Po jakimś czasie dolegliwości zgłosiła czwarta osoba, którą zajęli się strażacy z JRG Pabianice. Wszystkie cztery osoby została zabrane na oddział toksykologii w Łodzi.

Z zadymionych pomieszczeń ewakuowaliśmy jeszcze psa, któremu na szczęście nic się nie stało.

W akcji udział brali:

  • OSP Konstantynów: Scania GCBA 489e25, Mercedes GBA 489e21
  • JRG Pabianice: Scania GCBA 481e25
  • JRG nr 9 w Łodzi: Mercedes GBA 309e21
  • Dwa Zespoły Ratownictwa Medycznego "Falck"
  • Pogotowie Gazowe
  • Pogotowie Energetyczne

 

Dołącz do nas
Google+