OSP Konstantynów Łódzki

49-letni mężczyzna utopił się w stawie...

W sobotę 20 lipca o godzinie 16:00 zostaliśmy zadysponowani nad staw Zofiówka (gmina Lutomiersk) w celu poszukiwań mężczyzny, który wpadł na pomysł, aby skrócić sobie drogę i przepłynąć zbiornik wpław – było to około 200 metrów.

Mężczyzna robił tak już wcześniej, gdyż znał staw od 20 lat. Gdy wypłynął około godz. 14.40, jego towarzysze poszli dalej pieszo wokół stawu. Niestety na drugim brzegu nie spotkali 49-latka.

Policja wraz ze strażakami przeszukiwała tereny wokół stawu, natomiast my pływaliśmy łódką po stawie szukając poszkodowanego pod wodą. Na miejsce zadysponowano grupę płetwonurków z PSP z Łodzi. Płetwonurkowie znaleźli mężczyznę 3 metry pod wodą.

To kolejny przykład, że brawura i przesadna wiara we własne umiejętności może skończyć się tragicznie.

Dołącz do nas
Google+