OSP Konstantynów Łódzki

Kolejne burze - kolejne zalania, czyli pracowitej niedzieli ciąg dalszy...

Wczorajsza wieczorna ulewa spowodowała, że o godzinie 21:27 zostaliśmy zadysponowani do zalanych posesji na ulicy Łaskiej i Kilińskiego.

Po dojeździe na miejsce okazało się, że na ulicy Kilińskiego powstało wielkie rozlewisko i studzienki nie nadążają z odprowadzeniem wody. Spowodowało to, że na sąsiadujące posesje zaczęła wpływać woda. Woda dostała się również do korytarzy dwóch kamienic, skąd dotarła do mieszkań. Do opanowania sytuacji konieczne było zamknięcie na kilkadziesiąt minut ulicy Kilińskiego, ponieważ przejeżdżające samochody "wpychały" jeszcze więcej wody do mieszkań. Przy posesjach zlokalizowanych w pobliżu rozlewiska ustawiliśmy wypełnione piachem worki.

W tym samym czasie, wspólnie z OSP Srebrna prowadziliśmy również działania na ulicy Łaskiej, gdzie jak zwykle przy większych opadach zalana została posesja przy, której tylko w niedziele dwa razy wypompowaliśmy wodę. Wodę pompowaliśmy z niedrożnych kanałów odprowadzających wodę i z mieszkania. Po uporaniu się z tą sprawą przeszliśmy na drugą stronę ulicy, aby wypompować wodę ze zbiornika, do którego odprowadzana jest woda z podwórka, ponieważ zbiornik był już przepełniony i woda zaczęła podchodzić pod zabudowania..

Działania trwały do północy.

W akcji udział brały:

  • OSP Konstantynów: Scania GCBA, Mercedes GLM
  • OSP Srebrna: Star GCBA

 

Dołącz do nas
Google+