Historia straży pożarnej w Piaskach.

    Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Piaskach powstała 3 marca 1957 roku. Inicjatorem założenia OSP był Bronisław Babijńczuk.

     W kwietniu 1957 roku OSP została wyposażona w prądownicę ręczną i 40 metrów węza. W 1958 roku 12 lutego na walnym zebraniu OSP podjęła decyzję o budowie remizy strażackiej jako czyn społeczny mieszkańców Piask. Już w listopadzie 1958 roku zostały postawione ściany i został założony dach.

      Rok 1959 to czas w którym remiza była cały czas budowana. Rok 1960 to szczęśliwa data ukończenia prac związanych z bydową remizy OSP. Od tego czasu jednostka zaczęła sie doposarzać.

    W 1961 roku zakupiono motopompę M-800 natomiast w 1962 roku na walnym zebraniu uchwalono zakup wozu konnego strażackiego. W 1967 roku Komenda Powiatowa w Łęczycy przekazała OSP Piaski 65 m.b węży tłocznych a także 4 sztuki łączników do węży.

     W czerwcu 1968 roku  jednostka zakupiła 2 drabiny strażackie, 6 par ubrań ochronnych i 4 hełmy bojowe. Maj 1969 roku to z pewnością jeden z wyjątkowych dni dla naszej straży. Wtedy to został pozyskany pierwszy samochód bojowy marki Lublin. W tym samym roku zostały rozpoczęte prace związane z budową garażu.

      15 lutego 2003 roku miało miejsce ważne zebranie strażaków podczas którego rozpoczęto rozmowy o przystąpieniu OSP Piaski do KSRG. Jednakże działania te zakończyły się tylko na rozmowach i jednostka nie trafiła do systemu KSRG.

      Obecnie od roku 2012 jednostka przeżywa rozkwit. Został odnowiony budynek remizy, został zamontowany nowy dach a także nasze druhny zakwalifikowały się do wojewódzkich zawodów sportowo-pożarniczych. Cały czas trwają różne prace porządkowe w straży w Piaskach cały czas ją modernizując.

Dołącz do nas
Google+