OSP Piaski
Rozpoczęcie operacji włączenia Ochotniczej Straży Pożarnej w Piaskach do Krajowego Systemu Ratownictwa Gaśnczego

Rozpoczęcie operacji włączenia Ochotniczej Straży Pożarnej w Piaskach do Krajowego Systemu Ratownictwa Gaśnczego

Był sobie rok 2003...

Dawno temu w 2003 roku na walnym zebraniu strażaków przystąpionio do przyłączenia Naszej jednostki do Krajowego Systemu Ratownictwa Gaśniczego. Niestety z wielu przyczyn inicjatywa szybko wygasła a plany zostały porzucone.

Po 13 latach ponownie ruszył proces przyłączenia Naszej jednostki do KSRG. I właśnie w tym celu mieliśmy zebranie aby omówić wszytskie za i przeciw. Po dlugiej dyskusji zarząd w składzie: Lucjan Rybak, Roman Prądzyński, Jarosław Rybak, Jarosław Opas, Tomasz Sęczkowski i Adam Stefański wspólnie podjęli decyzje, iż wyrażamy chęć do wstąpienia do tego systemu. Warto zaznaczyć ze inicjatywa tego pomysłu wyszła od władz wyższego szczebla naszego powiatu i województwa. Podstawą włączenia Nas do systemu jest fakt, iż Nasza jednostka jest drugą najbliżej znajdującą się autostrady A2 zaraz po Świnicach. Zdajemy sobie sprawę, że nie będzie to łatwy i prosty proces ale wierzymy, że wszytsko uda się pomyślnie.

W tym momencie sprawa jest bardzo dynamiczna i rozwojowa. Wstepnie zaplanowano włączenie nas do systemu w 2018 rok. Do tego czasu mamy być doposażani w niezbędny sprzęt.

Jesteśmy zaskoczeni a jednocześnie dumni, że doceniono nasz wkład w bezpieczeństwo gminy. Włączenie do systemu byłoby dla Nas wielkim uhonorowaniem i spełnieniem marzeń nie jednej jednostki. Mamy nadzieję, że w miarę możliwości sprawa będzie poruszać się do przodu

Dołącz do nas
Google+