OSP Piaski
Dzień Dziecka w Szkole Podstawowej w Piaskach

Dzień Dziecka w Szkole Podstawowej w Piaskach

Strażacy wraz ze szkołą uświetnili Dzień Dziecka

W dniu 03.06.2016 roku Nasza jednostka została zaproszona do Zespołu Szkolno-Przedszkolenego w Piaskach aby współorganizować dzień dziecka dla Naszych maluchów. Strażacy na czele z prezesem mł. ogniom. w st. spocz. Lucjanem Rybakiem udali się do pobliskiej szkoły aby zaprezentować najmłodszym co to jest straż, czym się zajmujemy i co robimy na codzień.

Strażacy przekzazali dzieciom podstawową wiedzę z zakresu udzielania pierwszej pomycy, zachowań na drodze a także nad jeziorem w związku ze zbliżającymi się wakacjami. Dzieci mogły także wysłuchać prezesa i jego doświadczeń związanych ze służbą. Maluchy z wielkim zainteresowaniem uczestniczyły w zajęciach i brały czynny udział ku Naszej uciesze.

Następną częścią pokazu był pokaz akcji gaśniczej zorganizowanej na pobliskim boisku szkolnym. Przed samym pokazem dzieci miały możliwość zajęcia miejsca w samochodzie bojowym a także mogły z bliska zobaczyć sprzęt jakim na codzień dysponujemy w Naszej jednostce. Wszytsko oczywiście odbywało się pod czujnym okiem Prezeza, który odpowiadał na wszytskie pytania dzieci i prezentował sprzęt.

Po zakończonej akcji gaśniczej strażacy zorganizowali ognisko dla najmłodszych a także rozegrali mecz z dziećmi na boiusku szkolnym.

Ale to spotkanie miało także inny wymiar. Nasi strażacy mogli sprawdzić swoje umiejętności w terenie, został sprawdzony sprzęt a także odświerzono więdzę z ratownictwa medycznego. Dzięki temu strażacy cały czas są w gotowości bojowej i gotowi do wezwania.

Mamy nadzieję, że podobało się zgromadzonym i dziękujemy za zaproszenie ok kierownika placówki Agnieszki Stefańskiej. Szczególne podziękowania składamy także na ręce Naszego prezesa za obecność w tym dniu i przekazaniu swojej wiedzy.

Zachęcamy do odwiedzin naszego profilu na facebooku aby obejrzeć pełną relację z tego dnia.

https://www.facebook.com/osp.piaski.1/

W pokazach uczestniczyli:

Prezes Lucjan Rybak

Adam Stefański, Szymon Stefański, Mikołaj Opas, Adrian Doniak, Kacper Prądzyński, Patryk Balcerzak, Sebastian Rybak, Bratłomiej Graczyk, Adam Tutak

Dołącz do nas
Google+