100-lecie OSP Kłotno

100-lecie OSP Kłotno

Niedziela 24 lipca w Kłotnie upłynęła pod znakiem wyjątkowych uroczystości – Druhowie z miejscowej jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej świętowali 100 – lecie jej istnienia. Na uroczystości oprócz samych strażaków licznie przybyli zaproszeni goście oraz mieszkańcy Kłotna i Baruchowa.

Tradycyjnie po uroczystej Mszy Świętej w intencji Druhów Strażaków, która odbyła się w kościele w Kłotnie, obchody jubileuszu 100-lecia przeniosły się do remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w Kłotnie. Tam po uroczystym powitaniu gości, przedstawieniu rysu historycznego jednostki i odznaczeniu sztandaru przez wiceprezesa Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP w Toruniu – Marian Mikołajczyka, nastąpiła uroczysta chwila wręczenia odznaczeń dla zasłużonych strażaków. Nie obyło się również bez symbolicznego wbijania pamiątkowych gwoździ w drzewiec sztandaru.

Dołącz do nas
Google+