OSP Lubraniec
14 grudnia 2013 r. OSP Lubraniec odebrała nowy pojazd

14 grudnia 2013 r. OSP Lubraniec odebrała nowy pojazd

W dniu 14 grudnia 2013r. strażacy z OSP w Lubrańcu odebrali z firmy BOCAR spod Częstochowy nowy ciężki samochód bojowy marki VOLVO. Po odbiór pojazdu wraz z druhami strażakami z OSP Lubraniec udał się Krzysztof Wrzesiński – Burmistrz Lubrańca i Kazimierz Magos – Przewodniczący Rady Miejskiej w Lubrańcu.

Druhowie najpierw odwiedzili Jasną Górę, po udziale w porannej mszy św. w kaplicy Matki Boskiej Częstochowskiej udali się do firmy BOCAR aby dokonać odbioru nowego pojazdu.

Druhom strażakom z OSP Lubraniec w odbiorze pojazdu pomagali: Komendant Miejski PSP we Włocławku Robert Majewski wraz z Jarosławem Łojewskim.

Pojazd został zabudowany na podwoziu marki VOLVO, wyposażono między innymi w zbiornik wody na 8.000 litrów wody, autopompę, linię szybkiego natarcia, komputer pokładowy, silnik wysokoprężny o mocy 450 KM , automatyczną skrzynię biegów. Wóz bojowy jest pojazdem uterenowionym, zabudowany kabiną 6 osobową, kabina wyposażona jest w uchwyty na aparaty powietrzne, oraz ekran informacyjny o przekątnej 10 cali z system informacyjno-sterującym, dostępny dla kierowcy i dowódcy, maszt oświetleniowy sterowany bezprzewodowo, nawigację GPS, a oświetlenie jest wykonane w technologi LED.

Dodatkowo samochód jest wyposażony w nowy sprzęt ratownictwa drogowego, piłę do betonu, piły do drewna, węże, radiostacje dla strażaków, aparaty powietrzne, drabinę oraz wiele drobnego sprzętu niezbędnego w akcjach ratowniczo – gaśniczych.

Podczas odbioru pojazdu, druhowie przeszli krótkie i wstępne szkolenie zapoznali się m.in. z jego budową, wyposażeniem i obsługą.

Strażacy będą przechodzić jeszcze specjalistyczne szkolenia między innymi będą przeszkoleni przez pracowników VOLVO w ramach Szkoły Doskonalenia Jazdy. Po odbytych szkoleniach uzyskają odpowiednie certyfikaty wydane przez producenta pojazdu.

W Lubrańcu przed remizą na przyjazd wozu strażackiego czekało wielu strażaków.

Dołącz do nas
Google+