OSP Lubraniec
VII Ogólnopolska Pielgrzymka Strażaków na Jasną Górę – Częstochowa 2015

VII Ogólnopolska Pielgrzymka Strażaków na Jasną Górę – Częstochowa 2015

Dnia 26 kwietnia 2015 roku druhowie z całego powiatu włocławskiego w tym druhowie z OSP Lubraniec i orkiestry dęte OSP Lubraniec i OSP Zgłowiączka udały się na VII Ogólnopolską Pielgrzymkę Strażaków na Jasną Górę. Pielgrzymka odbywa się cyklicznie co 5 lat.

Na Jasną Górę przybyło blisko 3 tysiące pocztów sztandarowych w tym sztandar OSP Lubrańcu.
W uroczystości na Jasnej Górze uczestniczyli m.in Prezydent RP – Bronisław Komorowski, Komendant Główny PSP – generał bryg. Wiesław Leśniakiewicz, prezes Związku Ochotniczych Straży Pożarnych – Waldemar Pawlak, a także Minister Spraw Wewnętrznych Teresa Piotrowska. Uroczystości rozpoczęły się posadzeniem Dębu Wdzięczności na Placu Biegańskiego. Następnie po przejściu na błonia Jasnogórskie o godzinie 12:00 rozpoczęła się główna uroczystość. Odśpiewany został Hymn Polski, a także Hymn Związku Ochotniczych Straży Pożarnej, po czym swoje przemówienia wygłosiły wszystkie wspomniane wcześniej osobistości. Uwieńczeniem była Msza Święta w intencji strażaków.
Przed mszą 150 orkiestr Ochotniczych Straży Pożarnych pod batutą Kapelmistrza Mariana Chmielewskiego i 26 chórów działających przy OSP dało pod Jasną Górą wspólny krótki koncert. W jego programie znalazły się m.in. pieśni Czarna Madonna i Barka. Potem orkiestry odegrały też wspólnie hymn państwowy i hymn OSP.
W uroczystości udział wzięło ok. 100 tys. strażaków z całej Polski.

Dołącz do nas
Google+