OSP Lubraniec
Wielkanoc

Wielkanoc

Tradycyjnie jak co roku, strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej z Lubrańca, Bielaw i Kazania podczas Świąt Wielkanocnych pełnili wartę przy Grobie Pańskim. Czuwanie rozpoczęte zostało w momencie złożenia ciała Pana Jezusa do grobu w trakcie Wielkopiątkowych obchodów, zakończone zostało przed mszą rezurekcyjną.

Druhowie zatroszczyli się także o oprawę procesji rezurekcyjnej, w mszy św. uczestniczył sztandar OSP Lubraniec oraz orkiestra dęta OSP w Lubrańcu pod kierownictwem Romana Jędrzejewskiego.
Druhowie po mszy rezurekcyjnej spotkali się na tradycyjnym spotkaniu wielkanocnym w Domu Strażaka w Lubrańcu, w spotkaniu uczestniczył ks. proboszcz Waldemar Karasiński i ks wikariusz Krzysztof Kamiński.

Jest to piękna tradycja, która jest na stałe wpisana w kalendarz druhów i przekazywana z pokolenia na pokolenia. W uroczystościach bardzo aktywnie uczestniczył Oliwier Zdunek lat 7 ze swoim tatą Rafałem. Oliwier chce zostać strażakiem jak swój tata i od najmłodszych lat bardzo aktywnie chce uczestniczyć w życiu strażackim.
Przy grobie Pańskim wraz z strażakami czuwali również młodzież z Zespołu Szkół w Marysinie.

 

 

Foto: OSP Lubraniec

Dołącz do nas
Google+