OSP Lubraniec
Międzygminne manewry strażackie „Chełmica 2015″

Międzygminne manewry strażackie „Chełmica 2015″

W dniu 18 lipca 2015 r. ok. godz. 8.50 Ochotnicza Straż Pożarna w Lubrańcu została zadysponowana przez Stanowisko Kierowania Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej we Włocławku na manewry do gminy Fabianki powiat włocławski. Na miejsce udaliśmy się jednym zastępem (GCBA Volvo FMX 450).

Przeprowadzone zostały ćwiczenia Kompanii Przeciwpowodziowej Powiatu Włocławskiego pod kryptonimem „Chełmica 2015″.
W ramach kompanii utworzono pluton pomp szlamowych P-39/1 (dużej wydajności około 3900 l/min) przeznaczonych do wypompowywania wody z zalanych obiektów i terenów. Na terenie powiatu włocławskiego najbardziej zagrożone powodzią są trzy gminy nadwiślańskie (Fabianki, Lubanie, Włocławek) i na bazie jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z tych gmin utworzono plutony, które mogą działać osobno, jak i razem w ramach kompanii, w miejscu, w którym zachodzi największa potrzeba ratowania życia i mienia. Terenem działania kompanii jest powiat włocławski.

Podczas ćwiczeń realizowano epizody: wypadku drogowego, pożaru lasu i podwyższania wałów przeciwpowodziowych, a udział w nich brało 19 jednostek (140 strażaków) Ochotniczych Straży Pożarnych z miejscowości: Bogucin, Chełmica Cukrownia, Chełmica Mała, Lisek, Nasiegniewo, Skórzno, Szpetal Górny (wszystkie gm. Fabianki), Janowice, Lubanie, Ustronie (wszystkie gm. Lubanie), Dąb Polski, Kruszyn, Smólnik, Świętosław, Warząchewka (wszystkie gm. Włocławek) oraz Śmiłowice (gm. Choceń), Kowal, Lubień Kujawski i Lubraniec.

Manewry były doskonałą okazją do sprawdzenia współdziałania w sytuacjach zagrożenia jednostek OSP z terenu różnych gmin, sprawdzenia działania sprzętu, komunikacji, logistyki, działalności operacyjnej.

Foto: Sebastian Magos

Dołącz do nas
Google+