OSP Lubraniec
 II Wojewódzkie Pokazy Strażackie

II Wojewódzkie Pokazy Strażackie

24 maja 2015 r. w Ciechocinku odbyły się II Wojewódzkie Pokazy Strażackie. Organizatorem pokazów była Ochotnicza Straż Pożarna z Ciechocinka. W pokazach uczestniczyli druhowie strażacy z OSP Lubraniec. Druhowie udali się pojazdem Volvo (GCBA Volvo FMX 450)

Ulicami uzdrowiska przejechała parada wozów strażackich. Mieszkańcy oraz licznie zgromadzeni turyści z zaciekawieniem obserwowali wozy strażackie.
Następnie na stadion, każdy z widzów mógł zwiedzać wozy strażackie, wyposażenie, porozmawiać ze strażakami. Każdy przez chwilę mógł poczuć się jak prawdziwy strażak.
Organizatorzy przygotowali także inne ciekawe atrakcje. Próbkę swoich możliwości pokazała Orkiestra Dęta OSP z Raciążka, która przygrywała w czasie imprezy.
W międzyczasie OSP Straszewo zaprezentowało sikawkę konną i przenośną, która zbudziła duże zainteresowanie widzów. Dzieci mogły spróbować swoich sił w specjalnie przygotowanych torach strażackich. Szczególną atrakcją dla najmłodszych było trafienie prądem wody z hydronetki do celu.
Kolejną atrakcją był pokaz z ratownictwa technicznego i medycznego.

Udział w II Wojewódzkich Pokazach Strażackich wzieli:
1. OSP Aleksandrów Kujawski
2. OSP Nieszawa
3. OSP Raciążek
4. OSP Służewo
5. OSP Straszewo
6. OSP Koneck
7. OSP Wołuszewo
8. OSP Opoczki
9. OSP Zakrzewo
10. OSP Odolion
11. MOSP Radziejów
12. OSP Lubraniec
13. OSP Złotoria
14. OSP Papowo Toruńskie
15. OSP Osiek nad Wisłą
16. OSP Dobrzejewice
17. OSP Lubanie
18. JRG Ciechocinek
19. JRG Aleksandrów Kujawski
20. OSP Ostrowąs
21. KW PSP Toruń
Foto: Arkadiusz Andrzejewski

Dołącz do nas
Google+