OSP Izbica Kujawska
 75 rocznica zbrodni katyńskiej oraz 5 rocznica katastrofy smoleńskiej

75 rocznica zbrodni katyńskiej oraz 5 rocznica katastrofy smoleńskiej

W dniu 12.04.2015r. druhowie Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu gminy Izbica Kujawska uczestniczyli w obchodach 75 rocznicy zbrodni katyńskiej oraz 5 rocznicy katastrofy smoleńskiej.

Uroczystośc rozpoczęła się Mszą Św. w Kościele parafialnym pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Izbicy Kujawskiej, w której uczestniczyły władze samorządowe powiatu włocławskiego oraz Gminy Izbica Kujawska, przedstawicele szkół i zakładów pracy, jednostki OSP z terenu gminy, orkiestra dęta OSP z Izbicy Kuj., delegacja Związku Kombatantów oraz mieszkańcy miasta i gminy.
Po Mszy św. nastąpił przemarsz pod pomnik na Placu Wolności w celu złożenie kwiatów i oddania hołdu ofiarom zbrodni katyńskiej oraz katastrofy smoleńskiej.

Dołącz do nas
Google+