OSP Potulice
Dzień Strażaka 2014 !

Dzień Strażaka 2014 !

Dzisiaj 4 maja strażacy obchodzą swoje święto. Patronem jest święty Florian, który ozdabia sztandary Ochotniczych, Państwowych, Wojskowych czy też Zakładowych Straży Pożarnych i nie tylko. Przed remizami widnieje wiele figurek z Florianem( tak jak przed naszą jednostką).

O godzinie 11:00 rozpoczęła się msza święta za wszystkich strażaków z naszej jednostki. Uczestniczyły w niej druhny i druhowie, Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza dziewcząt i chłopców oraz poczet sztandarowy.

Zebranych powitał proboszcz parafii p.w. Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny w Potulicach ks. Ryszard Czajka. W czasie homili przypomniał on historię świętego Floriana, jak i tłumaczył, że zawód strażaka nie jest taki łatwy, wymaga on wielu poświęceń ale też i nie kiedy utraty życia dla drugiego człowieka. 

Po mszy wszyscy członkowie OSP udali się pod remizę gdzie została złożona wiązanka kwiatów i zapalone znicze. Tym samym oddaliśmy chołd zmarłym druhom i druhnom, którzy dzielnie służyli do samego końca w naszej jednostce.

Dołącz do nas
Google+