OSP Potulice
Nowi ratownicy w naszej jednostce !

Nowi ratownicy w naszej jednostce !

Dnia 5 kwietnia 2014 roku w budynku i na parkingu komendy PSP w Nakle nad Notecią odbyły się egzaminy dla ratowników Ochotniczych Straży Pożarnych, którzy uczyli się wszystkich potrzebnych umiejętności, aby móc ratować innych ludzi i ich mienie.

Do egzaminu przystąpiło łącznie 98 druhen i druhów( w tym czwórka z naszej OSP- dh.- Natalia Domachowska, dh. Agnieszka Wolko, dh. Dawid Brewczyński i dh.- Damian Wolko). Egzamin podzielono na dwie części. Pierwsza część to część teoretyczna. Składała się ona z 40 pytań dotyczących ochrony przeciwpożarowej, ratownictwa medycznego i technicznego. Druga część to wiedza teoretyczna. Zadaniami strażaków- ratowników było m.in. poprawne rozwinięcie lini gaśniczej, rozstawienie drabiny, budowa stanowisk gaśniczych czy też praca w aparatach powietrznych.

Po ukończeniu wszystkich zadań, komendant Komendy PSP w Nakle nad Notecią, st. bryg. Roman Kłos, wręczył wszystkim druhnom i druhom podziękowania i certyfikaty ukończenia kursu podstawowego.

Cała czwórka wymieniona wyżej zdała egzamin pozytywnie. W imieniu pozostałych druhen i druhów życzymy wam wytrwałości w wykonywaniu tego trudnego zawodu jak i ciągłym doszkalaniu się w byciu strażakiem- ratownikiem. 

Bóg, Honor, Ojczyzna ! 

Dołącz do nas
Google+