OSP Polichno
Czerwcowe popołudnie

Czerwcowe popołudnie

Czerwcowe popołudnie zapowiadało się bardzo spokojnie, spokojnie do momentu gdy usłyszeliśmy głos syreny.

 Zanim otrzymalićmy wezwanie by wstawić się w remizie, wiedzieliśmy co się święci, telefony od sąsiadów, znajomych zawiadomiły naszych druhów o sytuacji która ma obecnie miejsce, wielu z nas wyszło wcześniej z pracy inni wzieli wolne pozostali pozostawili rodziny w czasie obiadu, a wszystko po to by udać się do jednostki.

Na miejscu pracowało 25 zastępów, ponad 120 strażaków, 2 samoloty gaśnicze z Państwowych Lasów Państwowych.

Akcja gaszenia oraz dogaszania trwała do późnych godzin wieczornych, na tym się nie skończyło silny wiatr oraz susza powodowała rozdmuchanie ognia, cała akcja trwała przez 3 kolejne dni.

,,19 czerwca 2018 roku około godz. 14:20 powiadomiono stanowisko dyspozytora Komendy Powiatowej PSP w Nakle nad Notecią o pożarze lasu w Polichnie. Natychmiast zadysponowano dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 w Nakle nad Notecią, oraz najbliższe jednostki OSP z Polichna, Paterka, Sipior, Cukrowmi Nakło.Silny wiatr powodował, że ogień się szybko rozprzestrzeniał. Podjęto decyzję o skierowanie dodatkowych sił z OSP Kcynia, Gromadno, Nakło nad Notecią, Jadwiżyn, Górki Zagajne, Kcyni. Turu, Szubina. Do akcji gaśniczej włączono samoloty gaśnicze z Państwowych Lasów Państwowych, które do chwili obecnej dokonały kilka nalotów z wodą.,,

tekst: Tadeusz Sobol
zdjęcia: Zbigniew Kubisz

http://www.kurier-nakielski.pl/?a=45807&id=6

Oraz powierzone

Dołącz do nas
Google+