OSP Paterek
Szkolenie z zakresu ratownictwa technicznego dla strażaków ratowników.

Szkolenie z zakresu ratownictwa technicznego dla strażaków ratowników.

20 lutego odbył się egzamin kończący szkolenie z zakresu ratownictwa technicznego dla strażaków ratowników ochotniczych straży pożarnych z powiatu nakielskiego organizowane przez Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Nakle.

Szkolenie trwało od 30 stycznia przez trzy kolejne weekendy. Ostatecznie 48 uczestników szkolenia poddanych zostało sprawdzeniu nabytej wiedzy oraz umiejętności. Przewodniczącym komisji egzaminacyjnej był mł. bryg. Jakub Politowski – Starszy Wykładowca Ośrodka Szkolenia Komendy Wojewódzkiej PSP w Toruniu.

Na egzaminie teoretycznym sprawdzano wiedzę dotyczącą wypadków drogowych i budowy pojazdów samochodowych. Część praktyczna pozwoliła ocenić, jak strażacy radzą sobie z obsługą hydraulicznych urządzeń ratowniczych i, czy potrafią organizować ratownictwo techniczne na drogach, uwalniać osoby poszkodowane z samochodów osobowych, ciężarowych oraz autobusów, właściwie postępować w czasie akcji z występowaniem substancji niebezpiecznych oraz w czasie innych akcji komunikacyjnych.

Do egzaminu przystąpiło 48 strażaków – ochotników z 16 jednostek OSP, w tym 11 kobiet. Zastępca Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Nakle st. bryg. Franciszek Sobiechowski wręczył uczestnikom zaświadczenia ukończenia szkolenia, życząc im, aby zdobyte umiejętności przełożyły się na skuteczne ratowanie ludzkiego zdrowa, życia i mienia podczas działań ratowniczych.

Materiał: Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Nakle

zdj naklo24.pl

 

Dołącz do nas
Google+